Liposuction

Karın Germe
12/05/2017
Rekonstrüktif Cerrahi
12/05/2017

Liposuction

LİPOSUCTION YAĞ ALDIRMA

Liposuction Vücutta, komşu alanlarıyla uyumsuz bir bölgeyi inceltmek, yeniden şekil vermek, vücut oranlarını dengelemek ve en önemlisi düzgün kontur sağlamak amacıyla, bu operasyon için özel tasarlanmış aletler yardımıyla fazla yağ dokusunu çıkarma işlemidir. Tek başına uygulanabildiği gibi, karın germe, meme küçültme ve yüz germe gibi operasyonlarda yardımcı, tamamlayıcı teknik olarak da sıklıkla kullanılır.

Genel sağlık problemi olmayan, cilt elastik tabakası uygun, ideal kilosuna yakın her bireyde diyet ve egzersizle çözülemeyen anormal yap depolanmalarının tedavisinde çok etkin bir şekilde kullanılabilir. Operasyon hastane koşullarında, sıklıkla sedasyon destekli lokal anestezi veya genel anestezi altında gerçekleştirilir. Uygulama yapılan bölgenin genişliğine göre aynı gün eve gitmek mümkün olabildiği gibi 1 veya 2 gün hastanede gözlem gerekebilir.

OPERASYON SONRASI

Operasyondan hemen sonra hastaya korse giydirilir. 4-6 hafta kadar korse uygulaması çok önemlidir. Erken dönemde masaj uygulamasına başlanır. Pürüzsüz bir yeni yüzey ve düzgün bir kontur elde etmek için bu iki uygulama ciddi önem arz eder. Ağır fiziksel aktiviteler birkaç hafta kısıtlanır. Operasyonun nihai sonucunu görmek için birkaç ay süreye ihtiyaç vardır.

liposuctionEsnekliğini kaybetmiş veya ince cilt ile kaplı alanlarda optimal sonuç elde etmek için lazer ve ultrasonik enerji başlıklı özel kanullerle işlemin desteklenmesi, operasyon sonrası radyofrekans gibi deri toparlanması yardımcı yöntemler kullanılması gerekebilir.
Liposuction uygulanan bölgede net yağ hücre kaybı olur. Ciddi kilo değişikliklerinde uygulama alanı eski kapasitesinde yağ depolayamaz. Bu nedenle operasyon zamanlamasında ideal kiloya yakın olmak ve sonrasında bu durumu korumak önemlidir.

Liposuction minimal kesilerle uygulanan, sonrasında kalıcı iz problemi yaşatmayan, anormal yağ depozitlerinin yok olmasını sağlayan eşsiz bir tekniktir. Diğer prosedürlerin sonuçlarını da geliştirmek amacıyla sıklıkla yardımcı ve tamamlayıcı rollerle plastik cerrahi pratiğinde rol alır.

LIPOSUCTION KİMLERE YAPILIR?

Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Kilosu normal ya da normalden biraz fazla olan ve fakat vücudun belli bölgelerinde diğer bölgelere göre daha fazla yağ birikimi gözlenen kişiler liposuction için en ideal adaylardır. Bu yağ birikimlerinin dışarıya doğru yapmış olduğu çıkıntılar vücut estetiğini bozmakta ve kişilerin ruhsal durumu üzerinde çok olumsuz etkiler yaratabilmektedir.

Yukarıda sayılan bölgelerde görülen yağ birikimleri kişi ne kadar diyet ve ne kadar spor yaparsa yapsın kaybolmazlar. Çünkü bu bölgelerdeki yağ dokuları karakter olarak diğer bölge yağ dokularına göre daha çok yağ depoladıkları halde kilo verirken depoladıkları yağı muhafaza ederler. Bu kısır döngüyü kırmanın yolu liposuction operasyonudur.

İzmir Yüz Estetiği,  İzmir Burun Estetiği, İzmir Meme Estetiği, İzmir Vücut Estetiği, İzmir Saç Ekimi, İzmir Rekonstrüktif Cerrahi

 

Genel Bilgilendirme

“Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Comments are closed.