Minimal İnvaziv Estetik Cerrahi

Jinekomasti nedir?
29/06/2017
Toksin Uygulamaları
04/02/2020

Minimal İnvaziv Estetik Cerrahi

Minimal invaziv estetik cerrahi

Minimal invaziv estetik cerrahi

Günümüzde estetik cerrahide gelişen teknoloji ile birlikte minimal invaziv uygulamalar popülerliğini giderek artırmaya başladı. Hastaların bu tür uygulamalara talebi her zaman yüksek. Ancak biz hekimler, özellikle plastik cerrahlar bilimsel altyapısını bilmeden ve güvenmeden bu yeni teknolojilere hastalar kadar sıcak bakamıyoruz maalesef.
Tabiki her hekimin -tabii benim de- güvendiği gönül rahatlığı ile kullandığı birçok yeni teknolojili malzeme var. Bizler de daha az travmatik olan bu işlemleri hasta beklentilerini gerçekçi tutarak uygulamaya çalışıyoruz. Hatta ben zevkle yapıyorum.

Minimal invaziv estetik cerrahiDaha birkaç yıl öncesine kadar cerrahiden başka çözüm bulamadığımız birçok olguda toksin uygulamaları, mezoterapi, dolgu, iple yüz germe gibi teknikleri kombine ederek veya tek başına uygulamalarla çok güzel sonuçlar alabiliyoruz.

Ancak yazılı ve görsel medyada o kadar çok bilgi kirliliği var ki, insanlar küçük dokunuşlarla mucizeler beklemeye başladılar. Özellikle bu konuda yeterli eğitim almamış ve aldığı riskleri bilmeyen kişiler tarafından yapılan uygulamalar çoğu zaman hayal kırıklığı yaşatıyor. Bu örnekleri de sıklıkla medyada görüyoruz.
Uygulaması son derece basit herkes tarafından yapılabilir gibi görünse de, insan vücuduna dışarıdan bir madde enjekte etmek ya da vücudun mevcut anotomisini değiştirmeye çalışmak oldukça ciddi bir şey. Mesele, uygulama sırasında hangi malzemeyi, hangi dokuya, hangi katmana hangi dozda uygulayabileceğini bilmek, aynı zamanda karşına çıkabilecek beklenmedik durumları karşılayabilecek bilgi ve tecrübeye sahip olmak. izmir estetik

Minimal invaziv estetik cerrahi

Yılar yıllar süren uzmanlık eğitimi tüm bu bilgileri ve tecrübeleri sentezleyebilmek için.
Bu tür işlemleri güvensiz bulanlara da birkaç sözüm olacak. İnsan vücuduna enjekte edilebilir materyal üretmek için yurtdışında çok önemli testlere tabii tutulmanız ve sertifikalar almanız gerekiyor. Artık yavaş yavaş ülkemizde üretilen bazı malzemeler de bu onayları almaya başladı. Dolayısı ile uzman hekime (uzman hekim olduğunu lütfen belgelendirmesini isteyin) başvurduğunuzda size teklif edeceği ürünler emin olun ki bu aşamaları geçmiş güvenilirliğini ispatlamış ürünler olacaktır.

Sonuçlar cerrahi ile kıyaslanamasa da, uygun endikasyonla yapıldığında çoğunlukla hem biz hekimleri hem de hastaları tatmin etmekte. Belki de görünen tek dezavantajı maliyetleri. İyi malzemelerin maliyetleri asla ucuz olamayacak kadar yüksek. Bu nedenle lütfen değerlendirme yaparken fiyat en önemli faktör olmasın

İzmir Yüz Estetiği,  İzmir Burun Estetiğiİzmir Meme Estetiğiİzmir Vücut Estetiğiİzmir Saç Ekimiİzmir Rekonstrüktif Cerrahi

Sevgilerimle
Op. Dr. Burçe Karantinacı Tuna

Comments are closed.