Rinoplasti Ameliyat Sonrası

Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı
16/05/2017
Yara Tedavisi
16/05/2017

Rinoplasti Ameliyat Sonrası

Rinoplasti

Rinoplasti Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası burun içinde bir iki gün kalacak bir tampon ile uyuyacaksınız. İlk 24 saat içinde yüzünüzü şiş hissederseniz, burnunuz ağrıyabilir ve künr bir baş ağrınız olabilir. Bu rahatsızlıkları doktorunuzun verdiği uygun ilaçlarla geçirebilirsiniz. İlk gününüzü baş hafif yukarıda olacak şekilde yatakta (banyoya gidiş hariç) geçiriniz. Ameliyat sonrası morluk ve şişlik eski tekniklere göre daha az oranda görülmektedir. Dokularınız iyileşirken bir hafta burnunuzu darbelere karşı korumanız gerekir. Soğuk tamponların uygulanması şişliği azaltır ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Şişlik ve morluk 7-10 gün içinde geçer. Ayrıca birkaç hafta kendinizi halsiz hissedebilirsiniz. Burun tamponlarınız birkaç gün içinde alınır ve kendinizi daha rahat hissedersiniz.

NORMALE DÖNÜŞ
Birçok rinoplasti hastası bir hafta içinde rutin işlerine başlamış olur. Atel 7. günde alındıktan sonra tamamen normalleşme birkaç hafta sürebilir.

İzmir Yüz Estetiği,  İzmir Burun Estetiği, İzmir Meme Estetiği, İzmir Vücut Estetiği, İzmir Saç Ekimi, İzmir Rekonstrüktif Cerrahi

 

Genel Bilgilendirme

“Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Comments are closed.