Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı

Estetik Burun Cerrahisi
16/05/2017
Rinoplasti Ameliyat Sonrası
16/05/2017

Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı

Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı

Rinoplasti Burun Estetiği

Rinoplasti genellikle 1-1,5 saat sürer, bazı durumlarda bu süre uzayabilir. Ameliyat sırasında burun derisi alttaki kıkırdak ve kemik dokularından ayrılır ve istenen biçime getirilir.

Biçimlendirme hastanın problemine ve cerrahın seçtiği tekniğe bağlıdır. Açık ve Kapalı Teknik olmak üzere iki farklı teknik uygulanmaktadır.

rinoplasti burun estetiği ameliyatıKapalı teknikte tüm kesiler burun içerisine saklanmakta, açık teknikte ise ilave olarak burun orta bölmesinin ön kısmına iz bırakmadan iyileşen bir ilave kesi yapılmaktadır. Açık teknikte burun kıkırdakları ve kemiklerin hepsi görünür hale geldiği için problemler daha iyi belirlenmekte ve gerekli uygulamalar daha kolay gerçekleştirilmektedir.

Ancak; enfeksiyon, burun kanaması ve anesteziye reaksiyon gibi komplikasyon riski her zaman vardır. Bu risklerin olasılığını cerrahınızın ameliyat öncesi ve sonrası için verdiği tavsiyelere uyarak azaltabilirsiniz. Ameliyat sonrası küçük kanamalar cilt altında kırmızı noktalar olarak görülecektir; eğer açık teknik kullanılırsa veya yayvan burun deliklerinin daraltılması gerekiyorsa sadece burun tabanında üst dudak ile burun arasında çok az bir iz kalabilir.

İzmir Yüz Estetiği,  İzmir Burun Estetiği, İzmir Meme Estetiği, İzmir Vücut Estetiği, İzmir Saç Ekimi, İzmir Rekonstrüktif Cerrahi

 

Genel Bilgilendirme

“Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Comments are closed.