Bacak germe fazla yağın ve cildin alınarak üst bacakların yeniden şekillendirilmesini içeren cerrahi bir prosedürdür. Özellikle iç bacak bölgesinin diyet ve egzersiz gibi geleneksel yöntemlerle sıkılaştırılması oldukça zordur. Bacak germe işlemine genellikle büyük kilo kaybı yaşayan bireyler tarafından başvurulmaktadır. Bölgedeki fazla cildin neden olduğu sürtünme, hijyen sorunları ve cilt tahrişleri gibi rahatsızlıklar bacak germe işlemi ile iyileştirilebilir.

Bacak germe ameliyatı alma kararı oldukça kişiseldir. Operasyonun bireyi hedeflerine ulaştırıp ulaştırmayacağı ve alınan risklerin kabul edilir olup olmadığı konusunda iyi düşünülmesi gerekir. Bu nedenle sürecin deneyimli bir cerrah tarafından yönetilmesi oldukça önemlidir.

Üst bacaklar birçok insan için yaşlandıkça daha problemli hale gelirken özellikle yoğun kilo kaybettikten sonra diyet ve egzersiz programlarına karşı direnç göstermektedir. Yağ hücreleri ve fazla deri yaşlandıkça iç bacaklarda birikme eğilimindedir. Bu da insanların gerçekte olduğundan daha ağır ve daha az formda görünmelerine neden olabilir. Bazı insanlar yoğun egzersiz programı ve sağlıklı beslenme ile başarılı sonuçlar elde ederken bazıları için bu süreç oldukça zor hatta imkansız olabilmektedir.

Bacak germe prosedürü birçok farklı teknik içermektedir. Bu teknik her bir hastanın ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmelidir. Bu nedenle sürecin deneyimli cerrahlar tarafından yönetilmesi oldukça önem taşır. Cerrah işlem öncesi sürekli iletişimde kalarak hastanın ihtiyaçlarına ve hedeflerine uygun kişisel bir tedavi planı hazırlayacaktır.

Bacak germe işlemi daha sıkı ve daha çekici üst bacaklar elde etmek için oldukça iyi bir seçenektir. Bu prosedür özellikle fazla kilo kaybının bir sonucu olarak sarkmış aşırı ciltle mücadele edenler için iyi bir yoldur. Bacak germe işlemi üst bacakları inceltmek için fazla deri, yağ ve dokunun uzaklaştırılmasını içerir.

Bacak germe işlemi yaklaşık iki saat sürmekte ve genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu prosedüre ait uygulanan kesiler kişinin durumuna göre büyük ölçüde değişebilir. İşlem sırasında mümkün olan en az miktarda cilt alınır ve kalan cilt yukarı doğru çekilir. İşlem sonrası sarkma görülmesinin önüne geçmek için yapılan kesi derin dikişlerle kapatılmaktadır. Bacak germe işleminde yara izi çoğu zaman bikini çizgisine gizlenmektedir.

NASIL İLERLİYORUZ

1

Ön Görüşme

Ön görüşme sonrası istediğiniz işlemle ilgili randevu ayarlıyoruz.

2

Muayene

Randevunuz sırasında sizi ayrıntılı bilgilendirip işlem için zamanı belirliyoruz.

3

İşlemin Yapılması

İşlemlerin tamamlanarak kontrollerin yapılması