Yüz Germe

Yüz ve boyun bölgesindeki yaşlanmaya bağlı gelişen deformasyonların tedavisinde kullanılan cerrahi yöntemdir. İyi ve güzel yaş almaya giden serüvenimizde, dermal dolgular ve botok enjeksiyonlarının yetersiz kaldığı durumlarda, yüz ve boyun bölgesindeki deformasyonların giderilmesinde en kesin ve net sonucu elde etmek amaçlanır.

Kalıtım, çevresel faktörler, sigara, stres ve yoğun iş hayatı gibi faktörler nedeniyle, günümüzde bu bulgular daha erken yaşlarda gözlenebilir.

Alt göz kapağındaki derin kırışıklıklar, orta yüz bölgesinin sarkması, burundan ağız kenarına uzanan doğal oluğun derinleşmesi, gıdı bölgesinin sarkması gibi sorunlar yüz germe operasyonu ile kalıcı olarak çözümlenebilir. Yüz germe prosedürüne eş zamanlı olarak, alt ve üst göz kapağı estetiği, kaş kaldırma boyun germe,  yağ enjeksiyonları prosedürleri de eklenebilir. Eş zamanlı peeling  yada lazer uygulamaları ile cilt tonu arttırılabilir.

Uygulanacak prosedürün içeriğine de bağlı olarak ortalama 4-5 saat sürer. Genel anestezi altında yapılır. Sıklıkla dren kullanılır. 1 veya 2 gün hastanede gözlem gerekir. Sonrasında dokulara destek ve ödem önlemek amaçlı bir yüz korsesi kullanılır. Uygulanan cerrahinin içeriğine göre uygun meditasyon verilir. Morluklar 1-2 haftada tamamen çözülürken ödem biraz daha zaman alır. Birinci ayın sonunda şişlikte ciddi azalma olmakla beraber net cerrahi sonucunu değerlendirmek için birkaç ay beklemek gerekir.

Boyun Germe

Boyun bölgesinde aşırı yağlanma, gevşek boyun derisi, boyun adalelerinde sarkma, çene sınırlarının kaybolması, çift çene görüntüsü gibi sorunlar boyun germe operasyonu ile çözülür. Sıklıkla yüz germe ile kombine edilebilir ya da izole bir operasyon olarak uygulanabilir.

Genel sağlık durmu uygun, yara iyileşmesinde problemi olmayan, genel anestezi alabilecek her hastada güvenle uygulanabilir. Operasyon hemen sonrasında elastik bandaj uygulanır. Boyun aşırı hareketlerinden ve soğuk ile ödem tedavisinden bu operasyon sonrasında kaçınmak gerekir. 1-2 gün hastaneden izlem gerekir. Morluklar 1-2 hafta içerisinde tamamen çözülür. Şişlik ve ödemin geçmesi için 1-2 ay beklemek gerekir. İlk günlerde operasyon bölgesinde hissizlikler zaman içerisinde tamamen çözülür. Ağır fiziksel aktivitelerden birkaç hafta kaçınmak önemlidir.

Genel sağlık durumu uygun olan asprin ve kanama profilini bozan ilaç kullanmayan, en az 1 ay önceden sigara kullanımını bırakmış kişilere operasyon uygulanabilir.

NASIL İLERLİYORUZ

1

Ön Görüşme

Ön görüşme sonrası istediğiniz işlemle ilgili randevu ayarlıyoruz.

2

Muayene

Randevunuz sırasında sizi ayrıntılı bilgilendirip işlem için zamanı belirliyoruz.

3

İşlemin Yapılması

İşlemlerin tamamlanarak kontrollerin yapılması