Kök hücreler, insan vücudunda bulunan ve her türlü vücut hücresine dönüşebilen ana hücrelerdir. Sınırsız bir çoğalma ve farklılaşma kapasitesine sahiptirler. Nerede bir zedelenme veya onarım ihtiyacı varsa, oraya giderek gereken hücre tipine dönüşür ve hasarı onarırlar. Kök hücreler vücutta bir çok dokudan üretilebilirler. Bunlar içinde plastik cerrahide en çok kullanım alanı bulan yağ hücre kaynaklı kök hücrelerdir.

Yüzün yaşlanması, genellikle yüzdeki destek dokunun kaybı, yanakların sönmesi, alt göz kapaklarının torbalanması ve göz kenarındaki kemiklerin ortaya çıkmasıyla giden bir süreçtir. Burada yapılması gereken şey, problem olan bölgeye hastanın yumuşak dokusunun geriye iade edilmesidir. ök hücreden zengin doku enjeksiyonları ile yüzünüz en sağlıklı ve doğal

Yüze kök hücre tedavisi, hem yaşlanmayı geciktirmek, hem de yaşlanma etkilerini gidermek, kişinin cildinin gençliğini geri kazandırmak ve oluşan elastikiyet kayıplarını gidermek için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem aynı zamanda çeşitli sebepler ile oluşmuş olan akne izlerinin tedavilerinde de etkilidir.

Günümüzde,  hastanın kendi yağını alıp, bunun içinden hastanın kendi kök hücrelerini izole edip bunları yüze enjekte etmek mümkündür.

İzole kök hücresi uygulanabildiği gibi, kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu da uygulanabilir.

Yüze kök hücre tedavisi genellikle klinik ortamda lokal anestezi veya sedasyon altında uzman doktorlar tarafından uygulanır. İşlem sonrasında kişi günlük hayatına devam eder.

Yüze uygulanan kök hücre işlemi sonrasında ek uygulamalar ile etkilerin kalıcılığı arttırılabilir. Bu işlemin en az birkaç yıl tekrarlanması gerekmez.

Lokal anestezi altında ince kanüller yardımı ile alınan yağ hücreleri belirli işlemlerden geçerek kök hücrelerine ayrıştırılır. Kök hücre ayrıştırma süreci yaklaşık 1 saat sürer. Elde edilen kök hücre, yüzün anatomisi dikkate alınarak gerekli miktarda enjekte edilir.

Yüze kök hücre uygulamasının hemen sonrasında, yüzde dolgunluk ve parlaklık görülür. 1 ay içerisinde yapılan uygulamanın sonucu tam olarak ortaya çıkar. Hasta daha genç, sağlıklı ve orantılı bir yüze sahip olur.

Yüze uygulanan kök hücre tedavisi sonrasında ifadede hiçbir değişiklik olmaz. Herhangi bir mimik kaybı, bakışlarda değişiklik yaşanmaz.

NASIL İLERLİYORUZ

1

Ön Görüşme

Ön görüşme sonrası istediğiniz işlemle ilgili randevu ayarlıyoruz.

2

Muayene

Randevunuz sırasında sizi ayrıntılı bilgilendirip işlem için zamanı belirliyoruz.

3

İşlemin Yapılması

İşlemlerin tamamlanarak kontrollerin yapılması