Mezoterapi, uzman hekim tarafından hazırlanan içeriğinde vitamin , mineral, protein, hyaluronik asit, kolajen ve hücre yapımını arttıran elementlerin cilt altına uygulanmasıdır.

Ciltaltına direk uygulama ile cildin uyarılması,  kollajen ve elastin üretimini arttırır, ciltte nemlenme artar ve cilt yenilenir.

Mezoterapinin (mezolift) yüz bölgesinde kullanılma nedenleri

– Donuk ve parlaklığını yitirmiş cildin tedavisi

– Ciltte elastikiyet kaybı ve sarkma tedavisi

-Cildin yaşlanmasını engellemek

– Yüzün yorgun görünümünü gidermek

-Sigara içenlerde cilt hasarını engellemek ve tedavi etmek

-Yaz öncesi güneş ışınlarının zararlarına karşı önlem almak

-Güneşten zarar görmüş ciltleri düzeltmek

-Diğer leke tedavileriyle birlikte lekeleri hafifletmek veya gidermek

-Diğer yöntemlerle birlikte sivilce izi, diğer yara ve yanık iz tedavisi

– Diğer yöntemlerle birlikte cilt çatlak tedavisi

Yüz mezoterapisindeuygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. İşlemden yarım saat önce anestezik krem sürülebilir. Yüz mezoterapisinde  hazırlanan karışım çok küçük ve ince iğnelerle ciltaltına verilir. Bu uygulama hasta ve hekimin ortak kararı ile dermaroller veya dermapen tedavileri ile kombine edilebilir.

Yüz mezoterapisinin cildi yenileyen lazer, radyofrekans veya IPL ile birlikte uygulanması çok daha başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Dolgu işlemlerinden önce veya sonra yüz mezoterapisi yapılması ciltteki sarkmaların ciddi şekilde giderilmesini sağlar.

Yüz mezoterapisi sonrası cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır. Kırışıklıklar hafifler. Cilt aydınlık bir görünüme kavuşur.

Yüz mezoterapisi başlangıçta 1-4 hafta aralıklarla uygulanır. Ortalama 4-6 seans sonrası 3-6 ayda bir tekrarı yapılabilir. Yüz mezoterapisi (mezolift) sonuçları ikinci seanstan sonra ortaya çıkmaya başlar. Tedavi bittikten sonra cilt yenileme etkisi devam eder.

Yüz mezoterapisi hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara yapılmaz. Ayrıca aşırı derecede sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde ilk ve tek tedavi seçeneği olamaz. Diğer tedavi yöntemleri ile birlikte kullanılması daha uygundur.

NASIL İLERLİYORUZ

1

Ön Görüşme

Ön görüşme sonrası istediğiniz işlemle ilgili randevu ayarlıyoruz.

2

Muayene

Randevunuz sırasında sizi ayrıntılı bilgilendirip işlem için zamanı belirliyoruz.

3

İşlemin Yapılması

İşlemlerin tamamlanarak kontrollerin yapılması