Ameliyatsız yüz germe, farklı teknoloji ürünü eriyebilen veya erimeyen ameliyat iplerinin derinin farklı katmanlarına yerleştirilmesi ile sağlanır.  Özellikle zamanla kaybolan yüz konturunun düzeltilmesinde, orta derece cilt  sarkmalarında, derinin yeniden yapılanma sürecinin tetiklenmesinde ve bunun sonucu olarak iplerin volüm  etkisi ile de hacimsel kayıpların görüntüsünde düzelme sağlayabilmektedir

Ameliyatsız iple yüz germede kullanılan PDO ( polydioxanone) ve PLA  (poly-l-lactic asid) ipler doku içinde tamamen eriyebilen ve erime süreci içinde yeniden yapılanmayı uyaran özelliklere sahiptir. Erimeyen yapıdaki ipler ise polipropilen den imal edilmiştir. Tüm bu ipler uzun yıllardır çeşitli cerrahi operasyonlarda  kullanılan alerji yapma özelliği olmayan son derece güvenli teknolojilerle üretilmiş ürünlerdir.

İpler sayesinde 30 dakika gibi çok kısa bir sürede gözle görünen değişiklikler elde edilirken iş gücü kaybı olmadan günlük yaşama devam edilebilir. Uygulanan çeşitli lokal anestezi teknikleri ile operasyon sonrası ödem ve/veya morarma minimaldir.

Ameliyatsız iple yüz germe , ameliyathane ve genel anestezi gerekliliği olmadan klinik şartlarında mutlaka deneyimli uzman hekim tarafından  uygulanması gereken bir işlemdir.

İşlem sonrasında yüz bölgesinin dik tutulması ve kısa bir süre buz uygulanması ödem riskini azaltır.  Ameliyatsız iple yüz germe sonrası aşırı mimik yapılmasından, yüz üzerine yatılması gibi basınç oluşturacak hareketlerden kaçınılmalıdır.

Ameliyatsız iple yüz germe işlemi ile anında gözle görünür sonuçlar elde edilir. Bununla beraber yara iyileşme mekanizmasının tetiklenmesi ile kolajen üretimi artar zaman içinde cilt kalitesi artar, klinik iyilik halinin devamı sağlanır.

Yüz germe ameliyatına tam bir alternatif olmasa da gerek uygulama kolaylığı, gerekse maliyet düşüklüğü açısından karşılaştırıldığında oldukça etkili güvenli ve tercih edilebilecek bir yöntemdir.

NASIL İLERLİYORUZ

1

Ön Görüşme

Ön görüşme sonrası istediğiniz işlemle ilgili randevu ayarlıyoruz.

2

Muayene

Randevunuz sırasında sizi ayrıntılı bilgilendirip işlem için zamanı belirliyoruz.

3

İşlemin Yapılması

İşlemlerin tamamlanarak kontrollerin yapılması