Meme küçültme operasyonları, boyut ve form olarak vücut ile uyumlu bir meme sağlarken, eş zamanlı memenin iriliğine bağlı sorunları da ortadan kaldıran bir prosedürdür. Fazla meme dokusu, yağ ve deri alınırken, meme yeniden şekillendirilebilir.

Memelerin vücuda oranla çok büyük olmaları, fiziksel aktiviteleri kısıtlaması, boyun, sırt, omuz, bel ağrılarına yol açması, omuzlarda sütyen askıları kaynaklı çökmelerin gelişmesi , temas eden deri yüzeylerde deri irritasyonları, renklenmeler, kronik deri enfeksiyonları gelişmesi gibi problemleri olan kişilerde bu operasyon büyük oranda etkili olmaktadır.

Operasyon genel anestezi altında yapılır. Ortalama 3 saat sürer. Memelerinizin formu ve büyüklüğüne göre farklı teknikler kullanılabilir. Amaç memelere uygun boyut ve formu sağlamaktadır. Genellikle operasyon bölgesinde birikmesi olası kan ve vücut sıvılarının uzaklaştırılması amaçlı dren kullanılır. 1 gün hastanede kalmanız gerekir. Bir günün sonunda drenler alınır ve eve gitmeniz uygun olur.

Operasyonun hemen sonrasında elastik bir pansuman veya korse özelliğinde bir sütyen giydirilir ve birkaç hafta bu korseyi kullanmanız önerilir. Ağrı kontrolü ve enfeksiyondan korunma amaçlı yaklaşık 1 hafta uygun ilaçları kullanmanız istenir. Yaklaşık 1 ay ağır fiziksel aktiviteler kısıtlanır. Bu süreçte izler için uygun medikasyon başlanır.

Meme küçültme ameliyatı sadece kozmetik kazançlar sağlamaz. Hacim ve ağırlıktaki redüksiyon sonucunda fiziksel kısıtlılık kalkar, ağrı sorunları azalır, cilt lezyonlarında belirgin düzelme sağlanır.

NASIL İLERLİYORUZ

1

Ön Görüşme

Ön görüşme sonrası istediğiniz işlemle ilgili randevu ayarlıyoruz.

2

Muayene

Randevunuz sırasında sizi ayrıntılı bilgilendirip işlem için zamanı belirliyoruz.

3

İşlemin Yapılması

İşlemlerin tamamlanarak kontrollerin yapılması