Kalıcı Makyaj antialerjik ve mineral bazlı pigmentleri derinin dermis tabakasına steril, tek kullanımlık bir iğne ve bir cihaz yardımı ile yerleştirme sanatıdır. Kozmetik dövme olarak da anılmaktadır.

3D / 4D  Microblading kaş uygulaması manuel bir sistemdir.  Kalıcı makyaj uygulamasının ilk ortaya çıkışıdır. Ancak microblading uygulamaları teknolojinin gelişmesi  ile cihaz yardımı ile yapılmaya başlanmıştır.

Mikropigmentasyon adı verilen makine ile uygulama, aşağı yukarı hareket eden mikro, steril iğneler ile mineral boyaların deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilme işlemidir. Dolgu, pudralama, ve 3D kıl teknikleri ile uygulanabilir.

Microblading uygulamasında kullanılan blade ile bir defada kıl çizilerek gerekli yoğunlukta pigmentin deriye yerleşmesi sağlanır.

Her iki teknikle de oldukça doğal görünümlü kaş görüntüsü elde edilmektedir. Normal makina ile yapılan sistem ile microblading sistemi kıyaslandığında, microblading uygulamasında çizgiler biraz daha ince yapıdadır. Uygulama öncesi ve sonrası yapılacak bakım ve öneriler farklı olmayıp, tamamen aynıdır. Kalıcı makyaj yapılan bölgenin uygulama sonrası iki gün süre ile su ile temas etmemesi, 10 gün süre ile çok ince tabaka halinde beyaz vazelin sürülmesi, güneş koruması önerilir

Kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan teknik, hastanın talebine, kaşlarının durumuna göre farklılık arz edebilir. Bazı kaşlarda tüm tekniklerinin uygulanması mümkün. Önemli olan kişinin sosyal yaşamına, yüz şekline ve günlük makyaj durumuna göre gerekli konsültasyon yaptıktan sonra kişiye en uygun doğal görüntüyü yakalamak. Tüm teknikler (dolgu, pudra, kıl …) başarılı bir şekilde bir kişide de uygulanabilir.

Kalıcı kaş makyajında kullanılan pigmentler (boya) zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Mikropigmentasyon  bir veya iki senede yok olur. Ancak yine de bu durum cilt tipi, kullanılan renk ve tekniğe bağlıdır. Bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz. Renk ton değiştirmeye başladığında artık uygulamanın yenilenme zamanı gelmiş demektir. Eğer bu yenilemeyi yaptırmazsanız, pigmentlerin (boyanın) tamamen yok olması ilk uygulama tonuna bağlı olarak yıllar alabilir.

NASIL İLERLİYORUZ

1

Ön Görüşme

Ön görüşme sonrası istediğiniz işlemle ilgili randevu ayarlıyoruz.

2

Muayene

Randevunuz sırasında sizi ayrıntılı bilgilendirip işlem için zamanı belirliyoruz.

3

İşlemin Yapılması

İşlemlerin tamamlanarak kontrollerin yapılması