Meme Büyütme

Meme Küçültme
12/05/2017
Meme Rekonstrüksiyonu
12/05/2017

Meme Büyütme

MEME BÜYÜTME

Meme büyütme, memenin hacminin artırılması, kısmen de formunun iyileştirilmesi amacıyla yaptığımız operasyonlardır. Temelinde silikon kılıf içerisinde akışkanlığı azaltılmış silikon jellerin dolgu olarak kullanıldığı protezlerden faydalanılır.

Gene sağlık durumu uygun ve meme gelişimini tamamlamış, mevcut memelerinden hoşnut olmayan her bireye uygulanabilir. Gelişimsel gerilikler, ciddi kilo değişiklikleri, gebelik sonrası veya emzirme sonrası gelişen hacim kayıpları ve deformasyonların restorasyonunda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.
Operasyon yaklaşık 1-2 saat sürmektedir. Genel anestezi altında uygulanır. Aynı gün içerisinde veya bir sonraki gün hastaneden ayrılabilirsiniz. Operasyondan hemen sonra, olası şişlikleri önlemek ve göğüslere destek amaçlı elastik bir bandaj yada destekleyici bir korse sütyen giydirilir. Ağrı ve enfeksiyondan korunmak amaçlı yaklaşık 1 hafta önerilen ilaçları kullanmanız gerekir. Korse uygulaması birkaç hafta devam eder. Yaklaşık 1 ay fiziksel aktiviteler kısıtlanır. Bu süreçte iz için uygun medikasyon başlanır.

Gelişen teknoloji ile birlikte meme protezleri de sürekli güncellenmektedir. Günümüzde kişinin mevcut meme ve göğüs anatomisine uygun, eni, boyu ve projeksiyonu farklı onlarca protez seçeneği mevcuttur. Değişik yüzey özellikleri, sertlikleri, şekilleri sayesinde farklı avantajlar sunarlar.

Memenin hacminin artırılması, limitli sarkmaların düzeltilmesi, meme üst polünün dolgunluğunun sağlanması, hacim asimetrilerinin düzeltilmesinde meme büyütme ameliyatları etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Kişinin vücut imajını geliştiren, bel kalça ile oranını dengeleyen ve özgüveni arttıran sonuçlar alınmaktadır.

 

İzmir Yüz Estetiği,  İzmir Burun Estetiğiİzmir Meme Estetiğiİzmir Vücut Estetiğiİzmir Saç Ekimiİzmir Rekonstrüktif Cerrahi

Genel Bilgilendirme

“Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Comments are closed.