Kolajen insan vücudunda bulunan bir tür lifli proteindir. Kolajen kemikler, kaslar, bağlar, tendonlar gibi vücut dokularını destekler ve birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlar. Kolajen vücut dokularına sıkılık ve güç vermek için elastin maddesiyle birlikte görev yapar. Kolajen cildi sıkılaştırır, esnek yapar ve daha genç görünmesini sağlar. Bazı insanlar yaşarı ilerlese de diğer insanlara göre daha genç görünür. Bunun en temel nedenlerinden birisi bu kişilerin cildindeki kolajen üretiminin doğal olarak daha fazla olmasıdır.

Kollajen doku, cildin protein sağlayan katmanıdır. Bu katman kişi yaşlandıkça değişim gösterir ve zamanla çalışma hızını düşürerek kırışık ve sarkık bir cilt haline gelmeye başlar

Normalde insanlar yaşlandıkça ciltteki kolajen üretimi azalma eğilimindedir. Böylelikle ciltte yaş ilerledikçe kırışıklık, çizgiler gibi belirtiler oluşmaya başlar. Fakat ciltteki kolajen üretimin teşvik etmek bu tür yaşlanma belirtilerinin daha geç görünmesine veya daha az belirgin olmasına yardımcı olur.

Estetik cerrahide cerrahlar, kollajen dokuları çalışmayan hastalarına sıvı kollajen enjeksiyonu uygulayarak, hasta ciltlerde genç bir görünüm, kırışıklıklarda azalma ve cilde dolgunluk kazandırmak için kollajen enjeksiyonu uygulanabilir. İlk etki 24 saat içerisinde başlarken 7. Günün sonunda cilt renginde iyileşme ve parlaklık cilt kusurlarının giderilmesi, ince çizgilerin doldurulması, gevşek cildin kalınlaşması   seanslar tamamlandıktan sonra etkili olmakla birlikte 12-18 ay sürer. Uygulama işleminden sonra ciltte kızarıklık , yanma, şişme, batma, kaşınma ve hassasiyet olabilir lakin müdahale gerektirmeden   birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. Alerjik reaksiyonu minimalidir.  Hamilelerde, emzirme döneminde, diyabet ve kanser tedavisi gören kişilerde kollajen enjeksiyonu uygulaması yapılamaz.

NASIL İLERLİYORUZ

1

Ön Görüşme

Ön görüşme sonrası istediğiniz işlemle ilgili randevu ayarlıyoruz.

2

Muayene

Randevunuz sırasında sizi ayrıntılı bilgilendirip işlem için zamanı belirliyoruz.

3

İşlemin Yapılması

İşlemlerin tamamlanarak kontrollerin yapılması