Burun Estetiği

RİNOPLASTİ
BURUN
ESTETİĞİ
AMELİYATI

Rinoplasti genellikle 1-1,5 saat sürer, bazı durumlarda bu süre uzayabilir.Ameliyat sırasında burun derisi alttaki kıkırdak ve kemik dokularından ayrılır ve istenen biçime getirilir.

Biçimlendirme hastanın problemine ve cerrahın seçtiği tekniğe bağlıdır. Açık ve Kapalı Teknik olmak üzere iki farklı teknik uygulanmaktadır.Kapalı teknikte tüm kesiler burun içerisine saklanmakta, açık teknikte ise ilave olarak burun orta bölmesinin ön kısmına iz bırakmadan iyileşen bir ilave kesi yapılmaktadır.Açık teknikte burun kıkırdakları ve kemiklerin hepsi görünür hale geldiği için problemler daha iyi belirlenmekte ve gerekli uygulamalar daha kolay gerçekleştirilmektedir.

 Devamı

RİNOPLASTİ
ESTETİK
BURUN
CERRAHİSİ

Rinoplasti (estetik burun cerrahisi) burnun cerrahi bir girişim ile yeniden biçimlendirilmesidir

Bu ameliyat yardımıyla burnunuzun boyutları azaltılabilir veya arttırılabilir, burun ucunuzun veya köprünün şekli değişebilir, burun delikleri daraltabilir veya burun ile üst dudak arası açısı değiştirilebilir. Burun sırtındaki kemik çıkıntılar alınarak düzeltilebilir.

Rinoplasti için en uygun adaylar
 Devamı

RİNOPLASTİ
BURUN ESTETİĞİ
AMELİYAT
SONRASI

Ameliyat sonrası burun içinde bir iki gün kalacak bir tampon ile uyuyacaksınız. İlk 24 saat içinde yüzünüzü şiş hissederseniz.

burnunuz ağrıyabilir ve künr bir baş ağrınız olabilir. Bu rahatsızlıkları doktorunuzun verdiği uygun ilaçlarla geçirebilirsiniz. İlk gününüzü baş hafif yukarıda olacak şekilde yatakta (banyoya gidiş hariç) geçiriniz.Ameliyat sonrası morluk ve şişlik eski tekniklere göre daha az oranda görülmektedir.

 Devamı